Turkcell ve Vodafone Cep Telefonu Alırken Kredi Notu Önemi

Merhabalar değerli ziyaretçilerimiz, Turkcell, Vodafone ve Avea (Turk Telekom) gibi operatörlerden cep telefonu alır iken kredi notunuzun etki edip etmeyeceğini bu makalemizde açıklıyoruz.

Bildiğiniz üzere daha önceki yazılarımızda Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 1 : Vodafone ve Bedava Kredi Notu Öğrenme 2 : Turkcell başlıkları ile kredi notlarınızı operatörlerin şubelerinden öğrenebileceğinizi aktarmıştık. Bu operatörlerde findeks hesabı sizlerin kredi notunu sorgulamak için var ve elbette notunuz cep telefonu alır iken etki ediyor.

Turkcell ve Vodafone Cep Telefonu Alırken Kredi Notu Önemi

Lakin bu etkiyi yanlış anlamayınız kredi notunuz yüksek iken istediğiniz cep telefonunu alamayabilirsiniz. Bunun sebebi ise kredi notunuz belirlendiğinde ekstra olarak yanında kredi limitinizin belirlenmesidir. Kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor elbette lakin bunun yanında kredi limitinizin alacağınız cep telefonunun fiyatını karşılaması gerekiyor.

Kredi limiti düşük olanlar ne yapmalıyım diye düşünmeden önce hemen bu durumun çözümünü söyleyelim. Eğer sigortalı bir işte çalışmıyorsanız kredi limitiniz düşük olacaktır. Kredi limitiniz kredi notu ile beraber aylık gelirinize göre belirlenir. Kredi notunuz hesaplanır iken ödeme gücünüz baz alınarak size bir limit belirlenir ve bankalar bu limitten fazla kredi vermeyeceği gibi operatörlerde cep telefonu veya benzeri ürün vermezler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir