Kredi Notu Yükseltme Yolları İspatlanmış

Evet gelelim en önemli konuya kredi notu yükseltme konusu şimdiye kadar yazdığımız makalelerin içerisinden en önemlisidir. Ücretli bir danışman tuttuğunuz zaman size söyleyeceği şeyleri biz buradan ücretsiz bir şekilde paylaşacağız. Sabırlı olur yazdıklarımızı uygularsanız kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselişe geçtiğini görebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Yolları

İlk olarak kredi notunuzu düşürecek olan sebepleri bulup önlerini tıkadığınızı ve hiçbir şekilde kredi ve kredi kartı borcunuzun olmadığını varsayıyoruz. Zaten borcunuz var iken kredi notunuzu yükseltebilmeniz çok zor olacaktır.

1-) Kredi veya Kredi Kartı : Mevcut kredi notunuzu yükseltebilmenizin en kolay yolu doğru bir şekilde kredi veya kredi kartı kullanımı yapmanızdır. Eğer notunuz az limitlide olsa bir kredi kartı almanıza veya kredi çekmenize elverişli ise kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer kredi kullanırsanız taksitlerini 1 gün öncesinden ödemenizi tavsiye ediyoruz. Kredi kartı kullanıyorsanız ekstre borcunun tamamını ödemenizi tavsiye ediyoruz. Aktif olarak kullanın ve her ay ekstre borcunun tamamını ödeyin (asgari borcunu değil ekstre borcunun tamamını)

2-) Hesaplarda Hareketlilik : Eğer norunuz çok düşük ise ve bir kredi kartı alamıyorsanız o zaman bankamatik kartınızı kredi kartı gibi kullanın. Mümkün olduğunca çok parayı banka hesabınızda tutun ve harcamalarınızı mümkün olduğunca bankamatik kartınız ile yapınız. Böylece banka size bir kredi kartı vermesinin faydalı olabileceğini düşünecektir. Çünkü kredi kartı verdiği zaman bir sürü masraf ve faiz çıkartarak sizin üzerinizden kâr elde edecektir.

3-) SGK Başlangıcı : Eğer sigortanız yok ise bir muhasebeci ile görüşün eğer görüştüğünüz muhasebeci yakınınız ise aylık belirli bir ücret karşılığında sizi bir firmadan sigortalı gösterebilir ( çalıştığım firmanın muhasebecisi apartmanının kapıcısını bizim firmadan sigortalatmıştı) bunu yapabilen muhasebeciler var 3-5 ay arası sigortalı görünürseniz bu durum kredi kullanım limitinize yansıyacaktır ve kredi – kredi kartı kullanabilme durumunuz kolaylaşacaktır.

Kredi notunu yükseltmenin en hızlı ve kolay yolu doğru bir şekilde kredi veya kredi kartı kullanımından geçmektedir. Bankaların bu ürünleri kredi notu için büyük önem taşımaktadır.  1.maddede yazdığımız tekniği 3 ay kadar uygular sonrasında kredinizi veya kredi kartınızın bütün borçlarını ödeyip kapatırsanız kredi notunuzun çok hızlı yükselmesini sağlayacaktır. Bu teknikleri uygulayarak kredi notumuzu kısa sürede 1.789 puana kadar çıkarttık. Biliyorsunuz en yüksek puan 1.900 ‘dür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir